Sportolók gerincproblémái – beszélgetés Csisztu Zsuzsa műsorában

Rövid beszélgetés arról, hogyan árthat a gerincnek a sport, és mi az a pár dolog, amire érdemes gerinc ügyileg odafigyelni a sportolóknak.
( Ha érdekel a sport és gerincbetegség téma, akkor nézd meg a korábbi “sport és gerincbetegség” bejegyzést, ahol tematikus leírást találsz az egyes sportok és a gerincsérv kapcsolatáról)

0 Shares

“Sportolók gerincproblémái – beszélgetés Csisztu Zsuzsa műsorában” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Szeretnék érdeklôdni, hogy a nyaki gerincsérveseknek, illetve nyaki panaszokkal küzdôknek készûlt videót hol találom? Olvastam, hogy karácsonyra elméletileg elkészûlt, de sehogysem találom a honlapon. Köszönöm szépen!

    Válasz
    • KEdves Orsolya!

      Jogos a kérdés. Az első időpont a megjelenésre szeptember volt, aztán karácsony, aztán január vége…Kicsit hosszabb lett a készítése mint vártam, de már kész! 🙂 Holnaptól megrendelhető az oldalon! :):):)

      Üdvözlettel:
      máté

      Válasz
  2. Kedves Máté!
    Markos Kristóf vagyok. Én január 22. én voltam nálatok. Egy két kérdésem lenne még. Amúgy szerintem rólam beszélsz a videóban , valószínű mert én vagyok a focista meg a 3 porckorongsérves is lumbalis részen és én vagyok 20 év alatt is. Azt mondtad hogy fociznom lehet de azóta kimentem  2-3  szor focizni rugni kapura mert megörültem hogy végre ennyi kihagyás után biztatást kapok és végre focizhatok ( a lábam miatt kihagytam fél évet) és még éreztem. Az a kérdésem hogy mikortól lehetne 100 százalékosan focizni (erős kemény kitámasztások lövések sprintek). Csinálom amit mondasz,  csinálni is fogom és javultam azóta is tőle, de egyenlőre még érzek fájdalmat, és egy kemény futásnál vagy kemény lövésnél nem az igazi még. Lehet ezzel nekem még véleményed szerint komoly szinten focizni ha csinálom a sport mellett végig a gyakorlatokat és a lógást? És a legfontosabb mikortól focizhatok 100 százalákos bedobással persze fokozatosan bevezetve.
    Előre is köszönöm válaszodat és köszönök eddig is minden segítséget!!!

    Válasz
    • Kedves Kristóf!

      Tényleg erősen egybevág, de mindez csak a véletlen műve – de tényleg…:)
      (nem mondhatom ki egyértelműen, hogy Te vagy, amíg nem bólintasz rá…)

      A kérdésed nehéz ügy.
      Ha már itt nyilvánosan tetted fel, remélem nem gond, ha nyilvánosan írom a választ:

      A válasz attól függ, mi fáj:
      a.) Ha a lábba sugárzó/kisugárzó fájdalmadat érzed, akkor nem érdemes addig focizni, amíg ez nagyrészt el nem múlik, mert gyakorlatilag provokálod a gyöki tünetet. (a nagyrészt azért fontos, mert ennek is vannak fokozatai. Ezt nem tanácsként írom, hanem egy teljesen szubjektív magánvéleményként, amit csinálnék ha hasonló helyzetben lennék: ha ez fájdalom megáll a minimális kellemetlenség szintjén, ÉS A FONTOS SZABÁLYOKAT AMÚGY BETARTOD – akkor lehet, hogy még ez is a belefér kategória lehet.) Viszont romlást, tartós fájdalmat nem okozhat a sport! Ha ilyen van, akkor egyértelműen mással kell helyettesíteni egy darabig.

      b.) ha a derekadban a “kisízületes” fájdalmat érzed – egy pontban a derékban, esetleg a gerinctől pár centire oldalra “csontos fájás”) annak még jót is tehet a foci, mert megerősíti a hosszú kihagyás miatt elgyengült stabilizátor izmokat. Provokálni persze fogja a kisízületet, de ha a foci nagy szerelem, akkor ezt be tudod vállalni.

      A legokosabb stratégia most vlsz. az, hogy:
      1. csináld ezerrel a gyakorlatokat, mert az gyógyítja magát a sérvet és a degenerációt.
      2. a drasztik sport sem baj, ha az alapszabályok be vannak tartva – ülés, előre hajlás, nyújtások. Ezeknek a foci elvileg megfelel, úgyhogy a dolog egyáltalán nincs kizárva. ( ha kajak-kenu lenne a sportod, akkor most sajnálkoznék, de szerencsére a foci más – itt azért van perspektívája a tartósabb – keményebb gyakorlásnak is)
      3. mielőtt beleállsz az intenzív sportba, lehet érdemesebb először egy kemény izomfűző erősítést végezni, és akkor kevésbé lesz kemény élmény ez a “visszaszokási” periódus. Erre jó egy felkészült TRX edző, egy gerinctréning, vagy egy vagányabb gyógytornász órája.

      ÜDv:
      m.
      Üdv:
      m.

      Válasz

Szólj hozzá!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .