Nemrég egy izgalmas beszélgetésben vettem részt Sárai Dávid Hobbizom podcastjában, ahol alaposan körbejártuk a gerincterápia, a mozgás és az edzés világát.
Miről beszélgettünk?
A szakmai eszmecserénk során olyan témák is előkerültek, mint:
1. Lordózis és a neandervölgyi ember
Mi köze a gerincgörbületnek az őseinkhez? Hogyan fejlődött az emberi gerinc, és milyen hatással van ránk ma?
2. Gyerekkori élmények hatása a gerincfájdalmakra
Milyen mozgásminták alakulnak ki már fiatal korban, és hogyan befolyásolják később a gerinc egészségét?
3. Az old school shotokan karate és az ízületek
Hogyan hat a tradicionális karate az ízületekre és a gerincoszlopra hosszú távon? Milyen mozgásformák segíthetnek az egészség megőrzésében?
4. Jefferson curl, porckorongsérv és fájdalomélmény
Megéri-e hajolgatni? Egy mozdulat, amelyet sokan kerülnek, pedig rengeteget segíthet a gerinc egészségének megőrzésében.
5. Mobilitás, sérülések és a szakma hígulása
Valóban egyre felületesebben kezeljük a gerinc, mozgás és edzés kérdését? Milyen tendenciák figyelhetők meg a szakmában?
és még sok már gerinces, jógás és edzéses téma…
Te láttad már, hogy
Megújult a Gyógyítsd meg az
ágyéki porckorongsérved oktatócsomag?
Ez A TELJES MEGOLDÁSRENDSZERÜNK ÁGYÉKI (DERÉKTÁJI) PORCKORONGSÉRVESEKNEK
Miért érdemes meghallgatni ezt a gerincterápiáról szóló beszélgetést?
Legyen szó prevencióról, sérülések elkerüléséről vagy egyszerűen a testtudatosság növeléséről, ez az epizód rengeteg hasznos információt és gyakorlati tanácsot kínál, így semmiképpen sem szabad kihagynod.
Spotify-on miért nincs fenn?
Nem lehet minden tökéletes. 🙂
Azt lehetne pl. útközben hallgatni 😊
Biztos lehetne, de én inkább örülök annak, hogy meghívtak, és tiszteletben tartom a műsor készítőinek döntéseit. Ők pontosan tudják, mit, miért és hová töltenek fel.
Nem lehet lejátszani.
Elnézést, javítottam.
Nekem se gépen, se mobilon nem indul el
Elnzést – javítottam.
Érdeklődéssel hallgattam. Aztán kicsit lanyhult az érdeklődésem. Talán szakemberek többet értettek belőle. Rengeteg angol szó, nem biztos, hogy mindig jogosan – de nem tudom, csak az érzésem volt ez.
Ettől függetlenül hálás vagyok Máté munkásságáért.
Még mindig meg tud lepni, hogy az emberek mennyire magukat halltagják a podcastokban / olvassák a könyvekben. 🙂
A “bullshit” szinte az egyetlen angol szó az egész podcastban, az a pár latin,
amit nehéz máskép mondani ( pl.lordózis ) mind érthető magyarázatra, körülírásra került.
Ettől függetlenül hálás vagyok a kommentért! 🙂
Minden szavad figyelemreméltó és abszolut igaz, csak oda kell figyelni…én sok mindent felhasználtam tanácsaidból és jó eredménnyel.Köszönet !
Köszönöm! 🙂
Nekem nagy probléma, hogy ennyire szubjektív és nagyon hosszú ettől… Másfél óra túl sok. Ülök és várom, mikor hangzik el új konkrétum. Bene Mátét évek óta követem, és tisztelem, de régen nem hallottam újat. Értem az alapelvet, és az remek. De pl. “ne csináljon pár mozdulatot a gerincsérves” — vártam, talán kiderül, milyet — de az nem jött.
Nem kevés angol vagy más szakszó hangzott el, amiről nem világos, micsoda. A poscast célzott beszélgetés, nem szaloncsevegés. uraim.
De azért köszönöm.
Mindig mosolygok rajta, hogy az emberek mennyire magukat olvassák a világ dolgaiban. A kulcszó: Neked! 🙂 Objktíve rengeteg olyan dolog hangzott el, amit még sosem mondtam a porckorongon.
A szubjektivitás elkerülhetetlen mert emberek vagyunk, bár szeretném, ha a területünk csak fele annyira lenne szubjektív, mint ez a beszélgetés. Általában ilyenkor arról szokott szó lenni, hogy az embernek csípi a szemét
valahol a mondandó: pl. “áltudománya fasciaszekta, a magas csecsemőköri kortizol szint később fájdalmesélyt fokozhat, evolúció, nem specifikus hatású a manipuláció, bármi” – és ezért hirtelen devalválni kell a dolgot / embert. ( hopp egy csúnya idegen szó…:) vajon sikerül-e az egyértelmű környezetből kitalálni, hogy mit jelent.:) ) Arról a gondolatodról, hogy “a porckorongsérves ne csináljon pár mozdulatot” – ezek szerint vagy nem követed a tartalmakat, vagy nem figyelsz oda: ha nem mondom el 623 helyen – hoppá, ismét egy szubjektív túlzás 😛 – hogy ez minden embernél kicsit más, akkor sehol. Látod, néha ezért kell ismétlni, mert még TE, aki évek óta tisztelettel figyeled a csatornát sem veszed az adást, és a lényegtelen pár mozdulatot keresed a fontos tényezők helyett. Ezért tanulságos a kommented: még jobban ki kell fejezni, hogy nem a pár csodamozdulat vagy “ördögi gyakorlat” a lényeg, hanem az, ahogy az ember az életét vezeti. Szép hétvégét Neked is, és köszönöm a kommentet! m.
Nagyon köszönöm!!!